Zajęcia treningu słuchowego metodą Warnkego

Trening percepcji słuchowej, wzrokowej i motoryki.Metoda Warnkego stosowana jest przez terapeutów na całym świecie. Jej wyjątkowość wynika z zaangażowania  w trening – ćwiczący nie tylko słucha, ale także reaguje na występujące bodźce.

Blisko 15% dzieci w wieku szkolnym ma trudności z uczeniem się, pisaniem oraz czytaniem. Jak wynika z najnowszych badań, coraz częściej problemy szkolne związane są z deficytem w zakresie percepcji oraz czynności ruchowych.

Badania nad dysleksją i związanymi z nią deficytami funkcji poznawczych zaowocowały „krokiem milowym” w kierunku właściwej diagnozy. A co za tym idzie także skutecznej terapii, która oddziałuje wielokierunkowo –angażuje jest nie tylko wzrok i słuch, ale także funkcje motoryczne.

Fred Warnke uważał , że jedną z najważniejszych przyczyn trudności w rozwoju mowy oraz trudności w nauce czytania i pisania, są zaburzenia przetwarzania słuchowego. Uważał również, że umiejętności te można rozwijać stosując odpowiedni trening.

Metoda stosowana jest u dzieci mających trudności w nauce, z problemami w nauce czytania i pisania, u dyslektyków, przy zaburzeniach przetwarzania słuchowego, trudnościach w lateryzacji oraz wadach wymowy.

Nasza placówka posiada specjalistyczny sprzęt wykorzystywany w terapii tą metodą.

Data dodania: 2020-03-22 09:07:30
Data edycji: 2020-03-22 09:08:26