W piątkowe przedpołudnie, gdy pierwsze promienie wrześniowego słońca leniwie przeciskały się przez korony drzew, klasa 7b wybrała się na wycieczkę rowerową.Mielismy okazję skorzystać z programu Bike_S Szczecin i w ten sposób z pozoru zwyczajne rowery miejskie, które na co dzień służą przechodniom spieszącym do pracy czy studentom wracającym z zajęć, stały się dla nas tego dnia środkiem do małej, lecz niezapomnianej przygody.
Po krótkiej instrukcji obsługi i sprawdzeniu kasków, peleton uczniów wraz z nauczycielami wyruszył w stronę Jeziora Głębokiego.
Był czas na śmiech, wspólne zdjęcia i rozmowy, które w szkolnych murach często giną wśród codziennego zgiełku.
Powrót, choć nieco spokojniejszy, wcale nie oznaczał końca przygody. Każdy uczeń, pedałując w stronę miasta, czuł w sobie radość i satysfakcję – nie tylko z pokonanych kilometrów, lecz przede wszystkim z bycia razem, w ruchu, blisko natury.
Tak oto zwyczajna wycieczka rowerowa stała się lekcją wychowania fizycznego, której nie ma w podręcznikach: lekcją współpracy, uważności i odkrywania piękna w codzienności. A miejskie rowery, zamiast być jedynie narzędziem, stały się mostem – łączącym uczniów z przyrodą i ze sobą nawzajem.
Data dodania: 2025-09-22 12:11:56
Data edycji: 2025-09-22 12:14:49
Ilość wyświetleń: 93
Konkursy
Multitest, Alfik Matematyczny, Konkursy przedmiotowe org. przez KO