Tydzień teatru w grupie “0”

Przedszkolaki przez cały tydzień zajmowały się tematyką związaną z teatrem. Dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat teatru. Poznały między innymi jego budowę. Samodzielnie tworzyły kukiełki do historii o smoku i królewnie. Następnie odgrywały wymyślone przez siebie scenki teatralne. Po zakończonym zadaniu dzieci otrzymały dyplom “Mistrza aktorstwa”. Temat okazał się na tyle ciekawy, że dzieci organizowały sobie teatr również podczas zabawy swobodnej. Tydzień został zakończony wizytą w teatrze. Ze względu na trwającą pandemię wycieczka do prawdziwego teatru była niemożliwa więc zorganizowaliśmy teatr w naszej sali przedszkolnej. Wszystkie dzieci pamiętały o stosownym stroju. Każdy z małych widzów musiał samodzielnie kupić bilet w kasie biletowej, gdzie obsługiwała pani Iga. W tym celu należało odliczyć odpowiednią kwotę pieniędzy.
Następnym zadaniem było odnalezienie właściwego miejsca, oznaczonego literą. Dzieci przestrzegały wszystkich zasad zachowania obowiązujących w teatrze. Spektakl, który obejrzeliśmy to “Calineczka”. Widowisko okazało się bardzo interesujące. W ciągu tego tygodnia dzieci wiele się nauczyły i czerpały dużo radości z podejmowanych działań.

Data dodania: 2021-03-15 18:36:27
Data edycji: 2021-03-15 18:38:17