Światowy Dzień Zespołu Downa w naszej szkole :)

Na świecie nie wszystko musi być do pary! Nie jesteśmy identyczni, a możemy do siebie pasować? Owszem tak! Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy w dniu 21 marca Światowy Dzień Zespołu Downa. Wybór daty nie jest przypadkowy. Nawiązuje do obecności dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów u osób z zespołem Downa. Była to okazja do podniesienia świadomości na temat Zespołu Downa oraz promowania akceptacji i integracji osób z tym zespołem w naszym środowisku szkolnym. Świętowaliśmy ten dzień poprzez wspólną zabawę malując kolorowe plakaty i prace plastyczne, integrowaliśmy się podczas gry ze spinerem. Aby uczcić to święto każdy z nas miał kolorowe skarpetki nie do pary, które stanowią na całym świecie symbol obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa. Dziękujemy wszystkich uczestnikom naszej społeczności szkolnej za aktywny udział w obchodach Światowego Dnia Zespołu Downa. Wasze zaangażowanie jest ważnym krokiem w budowaniu szkoły opartej na wzajemnym szacunku i akceptacji. Bądźmy razem w promowaniu wartości równości i integracji!

Data dodania: 2024-04-15 08:00:35
Data edycji: 2024-04-15 08:02:00