Nasza szkoła założyła konta wszystkim uczniom w usłudze Office 365.

Wszyscy znamy takie aplikacje spod znaku Microsoft jak: Word, Excel, Outlook czy PowerPoint. Office 365 jest następcą klasycznego pakietu biurowego, którego odróżnia od innych nastawienie na obsługę danych "w chmurze" (w internecie), większa integracja z usługami Microsoftu oraz zupełnie nowy sposób podejścia do pracy z dokumentami.

Office 365 to ten sam pakiet Office, który już znamy, ale myślę, że o wiele lepszy i jeszcze do tego darmowy dla uczniów i studentów (dla firm jest to bardzo drogi produkt). Office 365 to programy obsługiwane tzw "chmurze", dzięki temu możemy uzyskać dostęp do swoich aplikacji i plików niemal z każdego miejsca i z każdego urządzenia typu: komputera PC, komputera Mac, tabletów oraz innych urządzeń mobilnych.

Oprócz tego pakiet ten zawiera aplikację Teams, która umożliwia bezpośrednie komunikowanie się z innymi. Można w ten sposób prowadzić konferencje, spotkania np. biznesowe i co najważniejsze dla nas - lekcje. Nie chcemy całkowicie przechodzić na tą formę przekazywania wiadomości, ale ta aplikacja może pomóc i odciążyć Was rodziców od tłumaczenia najtrudniejszych zagadnień i treści. Zanim wprowadzimy jakikolwiek element, będziemy najpierw go dokładnie tłumaczyć i opisywać. Aplikacja ta przyda się dzieciom na kolejnych szczeblach edukacji i da darmowe możliwości pracy w programach tzw. biurowych np Word, Excel itp.

Data dodania: 2020-04-07 20:16:18
Data edycji: 2020-04-15 08:46:34