JAK ZOSTAĆ PRAWNIKIEM? – KARIERA W ZAWODACH PRAWNICZYCH. SPOTKANIA ZAWODOZNAWCZE DLA UCZNIÓW KLAS VIII.

Dnia 14 stycznia 2020r. uczniowie klas VIII mieli możliwość  spotkania się z Panią Mecenas Barbarą Domańską z BD Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów w Szczecinie, która w niezwykle ciekawy sposób opowiedziała jaka jest ścieżka kariery prawnika. Uczniowie poznali pracę wielu zawodów prawniczych jak radca prawny, adwokat, sędzia, prokurator. Pani Mecenas przedstawiła informację jak wygląda sala sądowa i jak należy się w takim miejscu zachować oraz pokazała urzędowy strój prawnika – togę. Uczniowie w czasie spotkania dowiedzieli się, o jakim profilu powinni wybrać szkołę ponadpodstawową, aby w przyszłości móc wykonywać zawody prawnicze oraz jak wyglądają studia prawnicze. Młodzież słuchała  z uwagą i zadawała ciekawe pytania.

pedagog – Dorota Pogodzińska

Data dodania: 2020-03-18 18:04:39