Dyżur wakacyjny w roku szkolnym 2023/2024

Szanowni Rodzice !

Przekazuję Państwu informacje otrzymane od Zastępcy Prezydenta Miasta pani Lidii Rogaś z dnia 11.01.2023 roku. Pismo dotyczy organizacji opieki dla dzieci z grup przedszkolnych w czasie przerwy wakacyjnej. Proszę o zapoznanie się z poniższym pismem i dostosowanie się do wskazanych terminów składania dokumentacji.
Zgodnie z otrzymaną informacją praca przedszkola w trybie wakacyjnym będzie trwała od 24 czerwca do 23 sierpnia 2024 roku (łącznie 5 tygodni)

Z dyżuru wakacyjnego będą mogły skorzystać wyłącznie dzieci rodziców pracujących, którzy nie mają możliwości zapewnienia dziecku opieki. Wypełniony druk zgłoszenia należy złożyć w sekretariacie naszej szkoły od 19 grudnia 2023 roku do 12 stycznia 2024 roku. Na druku koniecznie należy podać w jakim terminie dziecko będzie przebywało w placówce, z określeniem godzin pobytu. Dziecko może korzystać z dyżuru łącznie przez okres nie dłuższy niż 5 tygodni.
Obowiązkiem rodzica będzie dołączenie do zgłoszenia zaświadczenia o zatrudnieniu. Zaświadczenie musi zawierać informację, że rodzic nie przebywa na opiece, urlopie macierzyńskim/wychowawczym czy rodzicielskim. Dyrektor ma prawo zweryfikować podane w zaświadczeniu informacje.
Informuję, że komisja weryfikacyjna będzie pracowała w terminie od 13.02-17.02.2023 roku.
Lista dzieci przyjętych na dyżur wakacyjny zostanie podana do publicznej wiadomości w dniu 19.01.2024 roku.

Rodzice dzieci przyjętych na dyżur wakacyjny będą zobowiązani uiścić opłaty związane z pobytem dziecka w okresie wakacyjnym zgodnie z Regulaminem odpłatności za pobyt dziecka w przedszkolu. W treści przelewu należało będzie wpisać „opłata za żywienie/pobyt na dyżurze wakacyjnym — imię i nazwisko dziecka”.

Kamila Olczak

Data dodania: 2023-01-11 07:10:02