„Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim…”

Pierwsze dni listopada to szczególny czas, kiedy wspominamy tych, którzy odeszli. W uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny ludzie odwiedzają cmentarze, ozdabiają  groby kwiatami, zapalają znicze i modlą się w intencji swoich zmarłych.

W sobotni ranek, 23 października wolontariusze z naszego Szkolnego Koła Wolontariatu spotkali się na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie, gdzie porządkowali groby w kwaterze dziecięcej. Do pracy przystąpili zaopatrzeni w rękawiczki, worki, grabie i inny potrzebny sprzęt. Swoją uwagę skupili przede wszystkim na zaniedbanych i opuszczonych grobach, często bezimiennych, o których nikt już nie pamięta.

Akcja sprzątania grobów przyniosła wolontariuszom wiele satysfakcji oraz dała poczucie zrobienia czegoś dobrego dla innych. Była również okazją do refleksji na temat sensu życia i przemijania.

Kaczmarek - Bednarz

Cierkowska - Gendek