Ikona powiększania tekstu
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień

BohaterON w Twojej Szkole

Misją organizatorów kampanii BohaterON – włącz historię!, obok pielęgnowania pamięci narodowej jest tworzenie i przekazywanie wiedzy historycznej w atrakcyjnej dla odbiorców formie. Prowadzony w ramach kampanii projekt BohaterON w Twojej Szkole, skupia się na mówieniu o historii Polski XX w. w prostej i jednocześnie angażującej formie.

Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów –polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON”, zapożyczone z popularnego przymiotnika „on-off”, dosłownie włącza historię bohatera –film lub prezentację.

W ramach akcji BohaterON w Twojej Szkole nasi uczniowie podjęli na lekcjach historii i języka polskiego działania plastyczno-literackie, które poprzedzone były szeregiem lekcji o tematyce patriotycznej, uświadamiających ogromną rolę i poświęcenie uczestników Powstania Warszawskiego.

Uczniowie oglądali dostępne filmy edukacyjne, słuchowiska, słuchali wywiadów z Powstańcami oraz wykładów nauczycieli, włączali się w pogadanki i dyskusje na temat udziału w Powstaniu Warszawskim młodych ludzi.Czytali biogramy Powstańców oraz oglądali prezentacje multimedialne na temat Powstania Warszawskiego.

Uczniowie wirtualnie przemierzali powstańczą zniszczoną Warszawę, a także oglądali współczesne miejsca upamiętnienia powstańczego zrywu. Zapoznawali się ze zbiorami Muzeum Powstania Warszawskiego.

Na zakończenie działań uczniowie tworzyli symboliczną kartkę dla Powstańca wraz z podsumowaniem przedstawionych informacji.

Data dodania: 2024-10-24 15:32:16
Data edycji: 2024-10-24 16:18:46