CODE WEEK 2020

W dniach 12-23 października po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym wydarzeniu CODE WEEK 2020 (https://codeweek.eu/).

CODE WEEK, to inicjatywa, która ma na celu propagowanie wiedzy informatycznej i przekonywanie do faktu, że kodowanie nie jest trudne. Główną ideą stojącą za wydarzeniem, jest promowanie programowania poprzez pokazywanie dzieciom i młodzieży w jak prosty sposób np. poprzez zabawę możemy pokazywać sposoby rozwiązania zadania. O tym, jak ważne jest programowanie w dzisiejszym świecie chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Umiejętność programowania już teraz jest kluczowa, a będzie nabierała jeszcze większego znaczenia. Nowe technologie są obecne w każdej już niemal dziedzinie życia.

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji Code Week, by zarazić pasją kodowania uczniów i pozwolić im kształcić najważniejsze kompetencje w XXI wieku. Klasy młodsze i starsze a nawet przedszkolaki podejmowały różne formy kodowania i programowania. W ramach Tygodnia Kodowania odbyły się lekcje z podstaw programowania, gry i zabawy rozwijające umiejętność kodowania bez użycia komputerów. Uczniowie tworzyli też własne gry komputerowe.

Monika Karpowicz

Data dodania: 2020-10-22 21:20:59
Data edycji: 2020-10-22 21:24:18

Konkursy przedmiotowe Etap rejonowy